Wynajem samochodu lepszy niż zakup?

Wynajem samochodu lepszy niż zakup?

Warto przeczytać

Obecnie wiele osób dąży do posiadania własnego samochodu, wychodząc z założenia, że to najwygodniejsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie kwestii dojazdów w Płocku. Niemniej jednak, ku zaskoczeniu wielu osób, nie zawsze takie podejście się opłaca. Czasem po dokładnym przeanalizowaniu kosztów okazuje się, że wynajem samochodów Płock jest znacznie bardziej ekonomiczny. Warto się przyjrzeć bliżej, co przemawia za takim rozwiązaniem.

Koszty związane z posiadaniem samochodu

Koszt samochodu to nie tylko kwota wydana na jego zakup. Posiadanie auta wiąże się także z regularnymi wydatkami związanymi z jego użytkowaniem. Trzeba tu uwzględnić m. in. obowiązkowe ubezpieczenia i przeglądy, opłaty za garaż lub parking, oraz koszty konserwacji i napraw. Często im tańsze auto, tym więcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na jego naprawy, z uwagi na stan techniczny starszego pojazdu. To, że samochód stoi w garażu i rzadko wyjeżdża na miasto wcale nie oznacza, że można zrezygnować z wielu wydatków związanych z jego posiadaniem.

Kolejną kwestię stanowi amortyzacja samochodu. Auta, jak wiadomo, dosyć szybko tracą na wycenie. Z upływem czasu wartość pojazdu automatycznie spada, a jego zużycie techniczne oraz przebieg kilometrowy jeszcze bardziej przyspieszają ten proces. Gdy po 2-3 latach wymienia się auto, trzeba sporo dopłacić, żeby wejść w posiadanie nowego samochodu tej samej klasy.

Wynajem samochodów sposobem na zmniejszenie kosztów

W przypadku wynajmu auta sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdyż ubezpieczenia, przeglądy oraz konserwacja pojazdu leżą w gestii właściciela samochodu i to on ponosi związane z nimi koszty. Ponieważ firma, która prowadzi wynajem samochodów Płock, działa na większą skalę, ma u swoich ubezpieczycieli lub w autoryzowanych warsztatach znaczne zniżki. Ponadto, auta oferowane klientom są zwykle dosyć nowe, charakteryzują się więc małą awaryjnością i optymalnym zużyciem paliwa.

Najemca nie musi się również przejmować kosztem zastąpienia auta po jego zużyciu, gdyż amortyzacja wykorzystywanej floty pojazdów leży w gestii firmy oferującej wynajem samochodów. Wiele osób zapomina o wliczeniu amortyzacji w koszt użytkowania auta, a to duży błąd, gdyż ta pozycja generuje zwykle największe koszty w budżecie samochodowym. Warto również zwrócić uwagę na to, że przy najmie to właściciel zajmuje się naprawą oferowanych samochodów, a klient dostaje zastępcze auto i nie musi się użerać z warsztatami lub czekać bez wozu na sprowadzenie części zamiennych do Płocka.

Wynajem samochodów może się w Płocku opłacać

Wiele osób powie, że powyższe wyliczenia nie mają znaczenia, gdyż właściciel i tak przerzuca koszta na klienta. Oczywiście częściowo jest to prawda, ale firma, która prowadzi wynajem samochodów Płock korzysta u swoich kontrahentów z wielu zniżek, do których osoby fizyczne nie mają dostępu. Po drugie, forma działalności gospodarczej pozwala właścicielowi pojazdów na wliczenie wielu wydatków w koszty i odliczenie ich od podatku, co poprawia opłacalność utrzymywania auta. Po trzecie, firmy mogą korzystać przy pozyskiwaniu aut z leasingu, który często wychodzi finansowo o wiele korzystniej, niż kredyt konsumpcyjny.

Warto również pamiętać, że przy wynajmie długoterminowym cena najmu za dobę znacznie się obniża, więc taka umowa opłaca się o wiele bardziej, niż wypożyczenie samochodu na dzień czy dwa. Poza tym, auto, które stoi w garażu, i tak generuje koszta dla jego właściciela. Z kolei z wynajmu można zrezygnować na czas, gdy nie korzysta się z pojazdu. Dzięki temu, podczas wyjazdu zagranicznego czy choroby nie będzie się ponosić żadnych kosztów związanych z użytkowaniem samochodu.

Nie warto z góry zakładać, że wypożyczenie auta się nie opłaci. Najlepiej sprawdzić dokładnie cennik usługi wynajem samochodów Płock, przemyśleć sposób korzystania z pojazdu i dokładnie sobie wszystko wyliczyć. Może się przy tym okazać, że wypożyczanie samochodu od czasu do czasu, lub stały wynajem luksusowego auta okażą się rozwiązaniami znacznie korzystniejszymi finansowo dla danego kierowcy, niż tradycyjny zakup wehikułu na własność.

zobacz cennik https://carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-plock

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments