Transport gości na wesele - czy warto wynająć autokar?

Transport gości na wesele – czy warto wynająć autokar?

Prasóweczki

Busy i wszelkiego rodzaju autokary kojarzą nam się przede wszystkim z budżetowymi przewozami publicznymi. Jest to skojarzenie, które tak naprawdę nie jest specjalnie na czasie, ponieważ nasze doświadczenia odnoszą się do sytuacji, które już od dość dawna są raczej zjawiskami marginalnymi.

Cały czas jest oczywiście tanio, ale współczesny bus i autokar to propozycja bardzo wygodna, bezpieczna i elastyczna, dzięki czemu możliwe jest podróżowanie szybko, łatwo i przyjemnie.

Co istotne, wcale nie trzeba też poruszać się na długich dystansach, ponieważ zupełnie normalne i wygodne jest korzystanie z takiego transportu na krótkich trasach. Jak w praktyce ułatwiać sobie życie podróżując właśnie busami i autokarami?

Kiedy pojawia się więcej osób…

Na różnego rodzaju uroczystościach rodzinnych czy w czasie okazji, kiedy pojawia się w danym miejscu więcej osób i tym samym potrzebne by było więcej samochodów, aby odpowiednio zadbać o potrzeby transportowe wszystkich, sytuacja zaczyna być zdecydowanie problematyczna. Okazuje się bowiem, że dostępny parking wcale nie jest tak duży, jak byśmy tego oczekiwali.

Zaczyna się problem manewrowania na nim, opuszczenie miejsca przez wszystkich gości zajmuje masę czasu, a kiedy wreszcie wszyscy się już ruszą, nagle okazuje się, że w nowym miejscu docelowym wcale nie jest lepiej i wszystkie problemy zaczynają się od nowa. Wszystkie one nagle znikają, kiedy decydujemy się na autokar lub niewielki zestaw busów.

Goście pod kontrolą

Weźmy przykład organizacji ślubu. Trzeba szybko i sprawnie dotrzeć do kościoła, a potem do domu weselnego, gdzie odbywać się będzie przyjęcie weselne. Państwo młodzi to tutaj osobna kwestia, ponieważ trzeba ich czasami jeszcze zawieźć na sesję ślubną i w ogóle ich przygotowanie jest trudniejsze, dlatego oni zwykle mają wynajęty samochód do ślubu.

Można oczywiście postawić na samochody prywatne wtedy problem będzie taki, jak przedstawiono powyżej. W przypadku zdecydowania się na usługę firmy wypożyczającej autokary, busy i limuzyny wraz z kierowcami, całość będzie wyglądała o niebo lepiej.

Gdzieś oczywiście goście będą musieli sami przyjechać, ale wielu z nich będzie można busami odebrać prosto z domów, a reszta będzie mogła być zabrana z jakiegoś wygodnego miejsca.

Wszyscy trafią pod kościół, a z kościoła droga już prosta: wychodzimy do autokaru, a następnie wysiadamy już bezpośrednio w miejscu docelowym, czyli w domu weselnym. Wszyscy są w jednym miejscu, wszyscy się integrują, wszyscy od razu są elementem zabawy. Nie ma korków, nie ma zgubionej drogi, nie ma żadnych komplikacji. A za kierownicą jest profesjonalista.

Co z młodymi?

Państwo młodzi w tym czasie wożą się limuzyną. Jest to rozwiązanie w pełni wygodne i do tego efektowne, ponieważ nie zawsze dysponujemy w domu odpowiednim samochodem, a w dniu wesela naprawdę warto jest postawić na porządniejszy pojazd.

Będzie odpowiednio przystrojony, będzie odpowiednio reprezentacyjny i wszyscy będą wiedzieli, że podróżują nim specjalni goście. Nie jest to droga inwestycja, a razem z autokarami sprawia, że całość jest w pełni profesjonalna.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments