Srebrne sztućce dla dzieci

Srebrne sztućce dla dzieci

Artykuł miesiąca Opinie Poradnik Prasóweczki Prasówki

Luksusowe srebrne prezenty na chrzest dla dzieci

Srebrna łyżeczka – synonim bogactwa.

Wyrażenie łyżeczka srebrna w języku angielskim to synonim słowa zamożność, ale taki majątek nie został zdobyty własnymi siłami i dzięki własnym zdolnościom, tylko odziedziczony. Takie życie było uprzywilejowane niezależnie od zasług. Dlatego mówi się, że ktoś urodzony w takiej zamożnej rodzinie „urodził się ze srebrną łyżeczką w ustach”. Fraza pochodzi z tłumaczenia z hiszpańskiego na angielski zdania z powieści Don Kichot z La Manchy. W podtekście tego zwrotu jest jednak pewna negatywna ocena, ponieważ taka osoba często nie docenia tego faktu a osiągnięte bogactwo, jest niezależne od jej woli i dlatego nie zasługuje na swoją korzyść.

Srebrne sztućce dla dzieci

 

Srebrne sztućce jako paszport.

W okresie przed końcem 16 wieku, każdy posiadał własne indywidualne sztućce, które nosił przy sobie, tak jak dziś nosi się komórkę, kartę kredytową czy klucze. Takie sztućce były przeważnie wykonane z drewna czy tanich stopów metali. Posiadanie srebrnej łyżeczki czy łyżki oznaczało wyższą klasę społeczną i przynależność do klas ziemskich. W średniowieczu, kiedy rolnicy i rzemieślnicy pracowali fizycznie przez wiele godzin i często brudzili sobie paznokcie, ważne było, aby nie mylono ich z niewolnikami i sługami. Posiadanie srebrnej łyżeczki stanowiło odpowiednik dowodu osobistego czy paszportu oraz pozwalało określić pochodzenie jej właściciela.

Srebro próby 925 jako inwestycja.

Srebrne sztućce, ze względu na wagę i wartość srebra, były często najbardziej cennym wyrobem przeciętnego gospodarstwa domowego klasy średniej. Z tego powodu darzono je wielkim sentymentem oraz pilnowano ich bardzo dokładnie, ale jednak często były narażone na kradzież. Srebro ma wartość jako metal szlachetny już od tysiącleci. Może być też dobrą inwestycją na przyszłość.

Srebrne sztućce dla dzieci

Właściwości zdrowotne srebra.

Oprócz takiej wartości i symboliki sztućce srebrne mają właściwości zdrowotne antybakteryjne i przeciwgrzybicze ze względu na efekt oligodymaniczny oparty na zdolności jonów srebra Ag + do niszczenia kluczowych enzymów w ścianach komórkowych patogenów. Srebro jest wbudowywane przez bakterie, które następnie zabija. Martwa bakteria jest ponownie źródłem srebra, które niszczy następne pokolenia drobnoustrojów. Srebrne łyżeczki były również używane do wykrywania trucizn, ze względu na reakcję srebra z siarką, co pozwala wykryć obecność siarczków arsenu, ostrzegając na przykład o zatruciu arszenikiem.

Srebrna łyżeczka z grawerem to prezent z klasą.

Srebrne sztućce dla dziecka to upominek na wyjątkowe okazje takie jak: narodziny dziecka, roczek, Chrzest Święty lub imieniny, to prezent na całe życie. Srebrna łyżeczka na chrzest pozostanie przecież w naszym życiu praktycznie na zawsze, a kiedyś będziemy ją wspominać z ogromnym sentymentem. Srebrna łyżeczka z grawerem może zawierać imię dziecka, jego wagę, datę jego narodzin czy chrztu, tym samym stając się pamiątką rodzinną na wiele lat, a nawet na pokolenia. Takie srebrne sztućce dla dzieci na chrzest będą świadczyć o wyjątkowej więzi rodzinnej i pozostaną praktycznie wiecznym dowodem miłości, przekazujemy go bowiem, mając świadomość, że dziecko doceni taki upominek zapewne dopiero, jak już będzie dorosłe i przekaże ten podarek swoim dzieciom

Sklep Patery.com.pl Renata Firma Handlowa Poznań tel. 505 138 090

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments