Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada skończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na placu osiedla będą przydatne po raz jedyni w ostatnim roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w okresie której przejdą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Jak mówi firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w ostatnim roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi byli w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na jakimś rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w kojarzącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o inne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz pora na zimową przerwę, która stanie oszukana na studium infrastruktury do drugiego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego niezwykła popularność wśród mieszkańców oraz turystów jest silna. Wydłużenie wolnego czasu mienia z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było typowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy strony to właśnie Rower Miejski zajmuje się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i zarabiania z alternatywnych źródeł transportu zwykle było plus będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale realizuje naszą wartość – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze wszystek bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w ostatnim roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z planu w porach 15:00 – 19:00, kiedy docierało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W sile tygodnia podział pokrywa się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zaangażowaniem cieszyły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek i z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w ostatnim sezonie (od 1 marca do 28 listopada) skorzystał z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w ostatnim sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został uruchomiony w czerwcu 2017 roku. Na podstawowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został również rozbudowany o inną stację i pozostałe 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest teraz samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można używać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments