Najlepsze łóżko dla dziecka - jak wybrać?

Najlepsze łóżko dla dziecka – jak wybrać?

Prasówki

Wybór łóżka dla naszego dziecka jest jedną z najważniejszych decyzji, które musimy podjąć aranżując pokój. Jest to najważniejszy mebel dla dziecka i to dosłownie na każdym etapie jego rozwoju. Jakie zatem powinno być idealne łóżeczko dla niemowlaka? Jakie dla przedszkolaka, a jakie musi być łóżko dla nastolatka? Poniżej kilka wskazówek dotyczących wyboru łózka dla dziecka.

Wybieramy łóżeczko dla niemowlaka

Rodzice zwykle wybierają drewniane łóżeczka dla swoich niemowlaków. Na rynku obecnie dostępne są różne wersje tego mebelka, począwszy od wersji klasycznych, a skończywszy na wielofunkcyjnych. Tradycyjne łóżeczko z drewna jest najbardziej popularne. Niektóre modele posiadają funkcję opuszczania boku – jest to funkcjonalne rozwiązaniem dla każdej mamy. Minusem jest stała wysokość położenia materaca. W praktyce oznacza to, że kiedy maluch podrośnie to łóżeczko nie będzie dla niego bezpieczne.

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup łóżeczka posiadającego regulację wysokości spania. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcieliby po kilku miesiącach dokonywać zakupu nowego łóżeczka. W takim łóżeczku dziecko spokojnie może spać nawet do osiągnięcia wieku 3 lat- wystarczy jedynie obniżyć materac na najniższy poziom.

Wygodne łóżko dla przedszkolaka

Dla przedszkolaka można wybrać pojedyncze łóżko drewniane z barierką albo bez. Dobrze jest, kiedy taki mebel ma pod spodem szufladę na pościel. Warto pamiętać, iż kupując takie łóżko powinniśmy wybrać dla dziecka odpowiedni materac – nie za twardy i nie za miękki. Jeżeli łóżeczko będzie stało przy ścianie to lepiej wybrać model, który posiada dodatkowe oparcie.

Obecnie hitem są łóżka piętrowe. Kiedy dziecko jest jedynakiem nie ma konieczności rezygnowania z takiego rozwiązania. Na rynku możemy spotkać pojedyncze piętrowe łóżka. Pod takim łóżkiem można zagospodarować przestrzeń na biurko czy szafki. To rozwiązanie świetnie sprawdza się, kiedy dziecko posiada mały pokój. Co więcej, aranżacyjnie również ciekawie wygląda.

Rodzice często decydują się na klasyczne wersalki dla dzieci. Największą zaletą jest bardzo proste rozkładanie łóżeczka oraz możliwość umieszczenia pościeli we wbudowanym schowku. Ponadto, dziecku możemy kupić pojedynczy tapczanik, mały narożnik. Wszystko zależy od wielkości pokoju.

Rynek oferuje także mebelki do spania posiadające kształty samochodzików, łodzi (dobre rozwiązanie dla chłopców) czy posiadające baldachimy (świetne rozwiązanie dla dziewczynek).

Łóżko dla większych dzieci

Tutaj problem z wyborem jest najmniejszy. Nastolatkowie bardzo często sami chcą wybierać swoje meble. Dzieci w tym wieku są już odpowiednio duże i spokojnie można im kupić łóżko „dla dorosłych”. Może to być modny narożnik czy sofa.

Warto jednak zdecydować się na coś większego, aby nie zmieniać łóżka, kiedy dziecko urośnie. Główną zaletą takich mebli są schowki na pościel oraz bardzo ciekawy design. Takie połączenie praktycznością z nowoczesnością będzie dla nastolatka rzeczą najlepszą.

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments