Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie zgodzili się na grunt proponowany przez miasto, jako zastępczy, na godzina remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na trasę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą tworzył być delikatny dojazd i wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą istnieje zawsze plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w niniejszym polu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na widać nie da się nic w niniejszym przedmiocie zrobić. Alternatywą ma żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one oddane pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z ludźmi mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg jeszcze w aktualnym roku, tak by po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak podkreślają handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drogi, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się także nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments