Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Aktulności Informcje Kołobrzeg z Kołobrzegu

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby razem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do ostatniego, że opłata uzdrowiskowa powinna stać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta istnieje w kształcie pozyskać około 30 milionów złotych. Jak mówiła A. Mieczkowska, to tyle samo ile ma subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i swoja miałyby stać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta dochodziła do Pierwszego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie był podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że była opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dzielone byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tego nie wiadomo.

Jak mówiła prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła również chęć rozmów z parlamentarzystami naszego regionu wszystkich możliwości. Dlaczego wartość istnieje właśnie ważna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe montowany jest szereg obostrzeń. W jednym Kołobrzegu, strefa Oraz toż jakaś czwarta powierzchni miasta, na jakiej nie można umieścić żadnego przemysłu. To dodatkowo obostrzenia dotyczące medium oraz młodszy wpływ z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować całe te obrazy. Jeśli pieniądze z głównego funduszu zostaną przeznaczone na co innego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu też nowych polskich uzdrowisk. Na razie to dopiero projekt. Jaki będzie dalszy stan tego przedmiotu tzw. Białej Księgi, będziemy wymieniać na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments