Kiedy warto zdecydować się na osuszanie domu elektroosmozą?

Kiedy warto zdecydować się na osuszanie domu elektroosmozą?

Warto przeczytać

Okres zimowym wiąże się z powstawaniem różnych wykwitów w naszym mieszkaniu takich jak pleśń lub grzyb, ich głównym skupiskiem są ściany. Jest to pierwsza oznaka, że coś jest nie tak. Może być to spowodowane nieodpowiednią cyrkulacją powietrza poprzez dużą wilgotność, w wyniku powdzi, zalania budynku w fundamentach zbiera się woda, która zostaje rozprowadzona po murach i ścianach. Nie można bagatelizować pleśni w szczególności dlatego, że zagraża naszemu zdrowiu. Wytwarza bardzo nieprzyjemny zapach, utrudnia oddychanie, oraz może prowadzić do powstania nowotworów. Drugim równie ważnym argumentem jest niepewna konstrukcja fundamentów, co może prowadzić nawet do zawalenia się budynku.

 

Sposoby osuszania budynków

Na rynku wyróżniamy dwa sposoby osuszania budynków inwazyjne, które wiąże się z ingerencją w mury, jest również bardzo kosztowne oraz nieinwazyjne takie jak elektroosmoza, jest to nowoczesna metoda osuszania budynków oraz pleśni. Nie wymagaja dużego wkładu finansowego, a efekty są spektakularne.

Metoda inwazyjna jest kosztowna, długotrwała oraz nie przynosi efektów na dłuższy czas. Po zakończonym osuszaniu budynku, jego murów czy ścian niestety musimy liczyć się w wykonaniem generalnego remontu, co utrudnia życie lokatorów.

Kiedy warto zdecydować się na osuszanie domu elektroosmozą?

Elektroosmoza, czyli osuszanie budynków bez burzenia murów i ścian, jest o wiele przyjemniejsza i nie utrudnia codziennego funkcjonowania mieszkańców domu. W związku, że metoda jest nowoczesna, do osuszania wykorzystany jest najlepszej jakości sprzęt, który zapewnia długotrwałe efekty. Po dokładnym osuszaniu należy pozbyć sie również usunięcie ze ścian zalegającej pleśni, wtedy spokojnie mogą zamieszkać domownicy bez ryzyka wystąpienia choroby spowodowanej naleciałością.

Elektroosmoza- bezinwazyjna metoda osuszania budynków

Osuszanie budynków może wiązać się z dużym kosztem, ponieważ czasami wymaga ingerencji w ściany, mury, a później remontem całego domu. Warto skorzystać z metody nieinwazyjnej, czyli elektroosmozy, osuszanie budynków polega wtedy na wytwarzaniu fal elektrycznych przez specjalne urządzenie. Zostaje odwrócony proces osmozy i woda zostaje wypychana ku górze, gdzie może odparować. Dużą zaletą jest fakt, że urządzenie jest mobilne, to znaczy osuszanie budynków można wykonać w Rzeszowie jak i w każdej innej miejscowości na terenie Polski. Metoda bazuje na naturalnych metodach osuszania budynków, proces może się trochę przedłużyć w porównaniu do innych metod, jest najskuteczniejszy. Podczas pracy urządzenia nie wymaga się opuszczenia domu przez jego domowników oraz gruntownego remontu po jego zakończeniu. Na pewno nie ostatnią zaletą, ale równie ważną jest też niskie zużycie prądu podczas działania urządzenia.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments