Jakie buty założyć na rozmowę o pracę?

Jakie buty założyć na rozmowę o pracę?

Warto przeczytać

Jeśli szukasz pracy biurowej, dress code to poważna sprawa. Będziesz chciała mieć przecież pewność, że jesteś dobrze przygotowany na każdą rozmowę o pracę, również pod względem tego, co założysz – od stóp do głów, od fryzury po półbuty damskie.

Owszem wiele miejsc pracy staje się coraz bardziej mniej restrykcyjnych w temacie sposobu ubierania się pracowników, profesjonalny wygląd ma nadal ogromne znaczenie dla sporej ilości firm, a sposób, w jaki zaprezentujesz się w dniu rozmowy kwalifikacyjnej, przemówi do Twojego potencjalnego pracodawcy w określony sposób. Obejmuje to także Twoje buty.

Jeśli jesteś osobą, która rzadko postępuje zgodnie z zasadami, jeśli chodzi o styl – możesz potrzebować pomocy, aby dowiedzieć się, co jest, a co nie jest dopuszczalne w tradycyjnym biurze.

Buty damskie: jakich nie zakładać na rozmowę kwalifikacyjną?

Jest kilka szczególnych rodzajów butów, których nigdy nie powinno się zakładać na tak ważną rozmowę i wśród tej grupy na pewno należy wymienić:

sandały i buty z otwartymi palcami,

adidasy,

połyskujące bądź zbyt fantazyjne obuwie,

buty na nieprzeciętnie wysokim obcasie,

zniszczone obuwie.

Przede wszystkim, aby nie wpaść w obuwniczą pułapkę, trzeba pamiętać, że rozmowa o pracę jest nadal formalną sprawą. Oczywiście, że para tenisówek może być najwygodniejszym wyborem, ale aby zrobić jak najlepsze wrażenie, nie zakładaj ich na pierwsze spotkanie z potencjalnym pracodawcą i raczej idź w stronę eleganckich półbutów damskich.

Oczywiste jest też, że japonki są nieodpowiednim wyborem na rozmowę kwalifikacyjną, ale w przypadku wielu profesjonalnych stanowisk należy unikać nawet bardziej eleganckich sandałów na obcasie. Dlatego najlepiej jest postawić na bezpieczny wybór, niż ryzykować podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Warto też dodać, że rozmowa kwalifikacyjna to czas, w którym bycie w centrum uwagi z powodu ubioru absolutnie nie jest niewłaściwe. Profesjonalne i odpowiednie jest więc oszczędzanie w swoim stroju obecności dodatków, takich jak brokat, kryształy, czy inne fantazyjne zdobienia.

Jakie zatem półbuty damskie będą właściwe na rozmowę o pracę?

Może się wydawać, że masz tylko kilka nudnych opcji, ale naprawdę tak nie jest.

Na przykład, jeśli chcesz zawalczyć o stanowisko w magazynie o modzie, na pewno chcesz, aby Twoja osobowość i poczucie stylu były widoczne, prawda? Zatem – wybierz klasyczne, ale stylowe buty z subtelnym lub eleganckim nadrukiem, czy też dużą klamrą. Nie będziesz ryzykować, ale w takich półbutach damskich zadasz szyku, nie martwiąc się o to, że będziesz wyglądać przeciętnie.

Z drugiej strony, jeśli szukasz pracy w banku – zdecydowanie lepiej nie wychylać się poza konserwatywny wybór obuwia. Nie możesz się pomylić wybierając klasyczne czółenka w kolorze, który pasuje do Twojego garnituru. Wszystko będzie wyglądać szykownie i stylowo, bez przekraczania niespisanych zasad mody korporacyjnej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments