Jakie atrakcje przyciągają do Trójmiasta?

Jakie atrakcje przyciągają do Trójmiasta?

Prasówki

Spędzenie urlopu nad morzem to marzenie tych, którzy nie mają do niego dostępu w miejscu zamieszkania. Jeśli do tego oprócz plaży miejscowość może nam zaoferować inne atrakcje, szansa na udany urlop się zwiększa. Pozostaje tylko wierzyć, że pogoda dopisze i pozwoli dobrze wypocząć. Wybierając odpowiednie miejsce na urlop warto pomyśleć, by nawet przy niesprzyjającej aurze dobrze wypocząć i przy tym się nie nudzić. Takie możliwości daje wypoczynek w Trójmieście.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Trójmieście?

Trójmiasto, oprócz dużych plaż ma do zaoferowania turystom bogatą bazę noclegową i gastronomiczną, a do tego wiele atrakcji dostępnych nie tylko latem i przy dobrej pogodzie, ale nawet w deszczowe dni. Do tego wchodzące w skład Trójmiasta trzy miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk są ze sobą dobrze skomunikowane za pomocą Szybkiej Kolei Miejskiej SKM. Pociągi jeżdżą co kilka minut w godzinach szczytu, a poza nim co kilkanaście.

Turysta może więc bez problemu przemieszczać się w dowolne miejsca Trójmiasta. Warto zrobić sobie wcześniej listę takich miejsc do odwiedzenia, bo w Trójmieście jest ich dużo i na tej podstawie zaplanować zwiedzanie.

1. W Gdańsku koniecznie trzeba pójść na stare miasto, zobaczyć fontannę Neptuna i ulicę Długą, a w okolicach dworca pomnik Solidarności i dalej słynną stocznię, w której podpisano porozumienia sierpniowe. Warto też popłynąć statkiem na Westerplatte, gdzie do dziś istnieją pamiątki z II wojny światowej i słynnej obrony Gdańska.

2. Sopot przywita nas urokliwą atmosferą uzdrowiska i piękną architekturą budynków. Deptakiem dojdziemy do liczącego ponad pół kilometra słynnego Mola. Do 27 kwietnia 2019 roku wstęp na Molo jest bezpłatny. Potem będą pobierane opłaty.

3. Gdynia to najmłodsze miasto Trójmiasta, ale również oferuje wiele atrakcji. Warto odwiedzić Orłowo, do którego możemy wybrać się na piechotę z Sopotu nadmorską trasą spacerową. Tam zobaczymy słynny klif orłowski. Dalej jadąc w stronę centrum Gdyni warto odwiedzić Park Naukowo Technologiczny w Redłowie i Centrum Nauki Eksperyment.

To idealny sposób na ciekawe spędzenie czasu nawet w deszczowy dzień. W samym centrum Gdyni, spacer bulwarem pozwoli nam wchłonąć trochę jodu, a w deszczowy dzień możemy odwiedzić także Akwarium Gdyńskie, gdzie znajdziemy okazy ryb i stworzeń morskich z całego świata. Możemy również przejechać się kolejką na Kamienną Górę, ze szczytu której zobaczymy piękną panoramę miasta.

Jak zaplanować urlop w Trójmieście?

Wymienione wyżej atrakcje to tylko wybrane propozycje. Planując urlop warto wziąć pod uwagę też imprezy sezonowe, jeśli chcemy wziąć w nich udział. Do takich należą:

  • Jarmark Dominikański w Gdańsku, który zwykle trwa około 3 tygodni i zaczyna się pod koniec lipca.
  • Festiwal w Operze Leśnej w Sopocie organizowany zwykle w drugiej połowie sierpnia.
  • Open’er w Gdyni na początku lipca

Do tego dochodzą różne imprezy z udziałem żaglowców, zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni. Szczegółowy terminarz można znaleźć w internecie. Jeśli mamy ochotę uczestniczyć w takich imprezach, również weźmy to pod uwagę planując termin urlopu.

Warto jednak wtedy zarezerwować hotel dużo wcześniej. Jeśli natomiast wolimy uniknąć nadmiernego tłoku i chcemy by nasz wypoczynek w Trójmieście był udany i spokojny, wybierajmy czas wolny od imprez masowych.

Wypoczynek w Trójmieście może być atrakcyjny i niezapomniany bez względu na porę roku. Warto tylko dobrze go zaplanować wcześniej, żeby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, takich jak brak miejsc noclegowych, czy impreza, którą przeoczyliśmy. Warto śledzić lokalne serwisy, gdzie zawsze z wyprzedzeniem podawane są informacje o mających się odbyć imprezach.

Artykuł powstał we współpracy z Dom & House – Apartamenty
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments