Jaki jest obecnie koszt budowy domu w 2022 ?

Jaki jest obecnie koszt budowy domu w 2022 ?

Artykuł miesiąca

Własny dom to marzenie praktycznie każdego Polaka. Niestety w związku z drastycznym wzrostem cen materiałów budowlanych coraz częściej rezygnujemy z możliwości budowy własnego domu na rzecz mieszkań w bloku. Niestety, ale tendencja wzrostowa kosztów materiałów budowlanych najprawdopodobniej utrzyma się na dotychczasowym poziomie. Jednak czy budowa domu jest aż tak droga? Dzięki zastosowaniu niektórych rozwiązań możemy znacząco zaoszczędzić na budowie domu. Przyjrzymy się dokładnie jakie są koszty budowy własnego domu i w jaki sposób możemy je ograniczyć.

Co najbardziej wpływa na koszt domu?

Budowa domu to nie tylko czasochłonny proces, ale również duże wyzwanie dla naszego portfela. Koszt całej inwestycji jest zazwyczaj ciężki do oszacowania, wpływa na niego wiele czynników takich jak: wielkość domu, rodzaj materiałów, robocizna. Obecnie w 2022 roku średni koszt budowy domu o powierzchni 100 m2 wynosi około 350 000 zł netto, jest to kwota, która pozwoli nam doprowadzić dom do stanu deweloperskiego. Prawie 60% kosztów budowy domu to materiały budowlane. Warto o tym pamiętać podczas projektowania budynku, ponieważ rozsądny wybór materiałów może pozwolić nam zaoszczędzić dużą ilość gotówki. Dodatkowo wyjątkowo kosztowne są sprawy związane z budową przyłączy, uzyskaniem pozwoleń, wynajmem maszyn budowlanych i transportu materiałów, są to kosztu, które stanowią mniej więcej 20% inwestycji. Pozostałe 20% to w przybliżeniu koszt zatrudnienia robotników budowlanych, którzy wykonają prace.

Jak ograniczyć koszty budowy domku jednorodzinnego?

Jak widać największą część naszych kosztów, stanowią materiały budowlane, których cena znacząco wzrosła w ostatnich latach. Jednak należy pamiętać, że na materiałach lepiej nie oszczędzać, ponieważ to od nich zależy jakość naszego budynku. Najłatwiej jest zaoszczędzić na kosztach związanych z zatrudnieniem pracowników. Możemy to osiągnąć, zatrudniając wykwalifikowaną firmę budowlaną, która zadba o profesjonalną i terminowo wykonaną pracę. W wypadku budowy domów Warszawa  możemy skorzystać z renomowanej firmy Auris, która od wielu lat specjalizuje się w realizacji inwestycji budowlanych na terenie Warszawy. W swojej ofercie mają kompleksową usługę budowy domu do stanu deweloperskiego lub nawet pod klucz co stanowi duże ułatwienie w procesie budowy domu. Firma budowlana to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również czasu. Profesjonalna firma może wykonać za nas wszystkie prace od pomiarów geodezyjnych do odbioru domu.

W obecnych czasach budowa domu wiąże się z dużymi wydatkami. Jeśli jednak dobrze zaplanujemy wszystkie prace, możemy znacząco ograniczyć koszty związane z budową. Koszty budowy domów warszawa mogą zostać znacząco obniżone dzięki wynajęciu profesjonalnej firmy budowlanej, która zrealizuje naszą inwestycję. Dodatkowo wybierając rozsądnie materiały, możemy zmniejszyć koszty całej inwestycji Warto mieć na uwadze, że ceny materiałów budowlanych ciągle rosną, co może spowodować drastyczny wzrost kosztów budowy domu w najbliższych latach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments