Jak wyposażyć nowoczesny salon?

Jak wyposażyć nowoczesny salon?

Prasówki

Salon to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Jest miejscem odpoczynku, a także często aktywności całej rodziny. W salonie też przyjmujemy swoich gości. Dlatego większości domowników zależy szczególnie na tym, aby pomieszczenie to było nie tylko funkcjonalne, ale też efektowne. Doskonałym wyborem jest zastosowanie tutaj nowoczesnego stylu.

Jakie wyposażenie do salonu?

Choć nowoczesny styl kojarzony jest powszechnie z minimalizmem i funkcjonalnością, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy nieco przełamali tę konwencję. Prostota, którą nam gwarantuje styl nowoczesny, nie powinna być tutaj przesadna. Salon ma oczywiście być przestronny, ale też spełniać wszelkie nasze potrzeby oraz wymagania.

Zacznijmy od wyboru sofy. Ta powinna być przynajmniej trzyosobowa. Mniejsza sofa będzie po prostu mało funkcjonalna. Jeśli się na taką decydujemy, to tylko dlatego, że salon nie pozwala nam na postawienie tam większego mebla tego typu. Sama konstrukcja sofy powinna być maksymalnie prosta. Doskonale sprawdza się tutaj barwy beżu, szarości, bieli i ponadczasowej czerni.

Możemy wzbogacać je o dekoracyjne poduszki, które ozdobią strefę wypoczynkową. Jeśli sofa ma jednocześnie być naszym miejscem do spania, to możemy zdecydować się na narożniki. Są one bardzo praktyczne, choć oczywiście wygodniej jest zaaranżować inne pomieszczenie, które będzie nam służyć jedynie jako sypialnia.

Jeśli chodzi o same meble, to trzymamy się zasady, im mniej, tym lepiej. Jeśli chodzi o krzesła czy fotele, najlepiej, jeśli nie będą one częścią kompletu wypoczynkowego. Komoda ma pełnić jednakowo funkcję praktyczną jak też być elementem dekoracji.

Wszystkie meble powinny być w kształcie kwadratów lub prostokątów. Starajmy się z jednej strony stworzyć pomieszczenie funkcjonalne, a jednocześnie zapewnić sobie jak najwięcej wolnej przestrzeni.

Połączenie funkcjonalności ze stylem

Przyjęło się sądzić, że meble nowoczesne w salonie będą funkcjonalne, ale brakuje im wiele do tworzenia przytulnej atmosfery i mają wiele wad, jeśli chodzi o estetykę wnętrz. To pogląd błędny. Współcześnie produkowane meble nowoczesne są nie tylko wygodne, ale też eleganckie.

Większość nowoczesnych mebli do salonu z powodzeniem łączy dobry design z wysokimi walorami praktycznymi. Współcześnie produkowane sofy są bardzo miękkie i elastyczne. Przy ich produkcji stosuje się bardzo zróżnicowane materiały, które sprawiają, że meble są wygodne i co niemniej ważne także trwałe.

Będą nam służyć przez wiele lat i długo zachowają swoje pierwotne właściwości fabryczne. Aby jednak wszystko wyglądało razem estetycznie, należy zadbać o odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Najlepiej nowoczesne meble prezentują się w salonach, które mają gładkie ściany, pozbawione ozdób architektonicznych. Najkorzystniej jest zastosować kolory bielu, szarości lub modnego ostatnio antracytu.

Jeśli chodzi o podłogę, to szczególnie korzystnym rozwiązaniem są nowoczesne posadzki. Bardzo ważne jest przemyślane i dobrze rozlokowane oświetlenie. Wybór lamp wiszących lub podłogowych w stylu nowoczesnym jest naprawdę ogromny. Możemy też wykorzystać popularne reflektory.

Artykuł powstał we współpracy z citymeble.com
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments