Jak pozyskać wartościową bazę firm?

Jak pozyskać wartościową bazę firm?

Promocja i Reklama

Każda firma działająca na rynku do prawidłowego i efektywnego funkcjonowania potrzebuje aktualnej i rozbudowanej bazy firm. Dzięki temu może bardzo precyzyjnie dotrzeć do swojej grupy docelowej, przeprowadzić skuteczną kampanię marketingową, czy nawet rozszerzyć profil swojej działalności o usługi dla nowo zdobytych klientów.

Jak pozyskiwać wartościowe bazy firm?

Istnieją dwa sposoby zdobywania informacji o klientach. Jednym z nich jest samodzielne pozyskiwania danych i zapisywanie ich w swojej bazie teleadresowej za zgodą właściwych osób. Jest to jednak metoda bardzo czasochłonna i niekiedy nawet niemożliwa, w przypadku nowo powstałych firm, które dopiero wchodzą na rynek.

Start-upy, by móc rozpocząć swoją działalność i w pełni zaprezentować swoje usługi bądź produkty, muszą posiadać bazę danych potencjalnych klientów. Dlatego też zapotrzebowanie na tego rodzaju usługę zapewniają firmy, które posiadają już usystematyzowane bazy firm i za odpowiednią opłatą udostępniają wykupione przez klienta dane.

Na co zwrócić uwagę wykupując bazę firm?

Przede wszystkim wykupując dane teleadresowe o interesujących nas firmach, należy sprawdzić, czy informacje udostępniane nam są nadal aktualne. Jest to jeden z podstawowych czynników, który warunkuje, czy dana baza przyniesie firmie wymierne korzyści w postaci dodatkowych klientów. Posiadając na przykład nieaktualny numer telefonu, nie można telefonicznie skontaktować się z firmą czy osobą i zaprezentować swoich usług.

Kolejną istotną kwestią jest możliwość filtrowania danych. Odpowiednie wyszukiwanie z bazy umożliwia wyselekcjonowanie jedynie najbardziej interesujących nas klientów i zawężenie kręgu potencjalnych odbiorców do tych najbardziej pożądanych.

Firma, która zajmuje się sprzedażą baz firm musi również deklarować w swojej ofercie i w regulaminie serwisu legalność swoich baz. Na każdy rekord w takiej bazie musi przypadać jedna zgoda właściciela na komunikację marketingową. Dane takiej firmy muszą również być przechowywane i przetwarzane zgodnie z RODO.

Wybierając serwis zajmujący się sprzedażą baz firm, należy zwrócić uwagę, w jakiej formie udostępniane są zakupione pliki. Najczęściej stosowanymi rozszerzeniami w tego rodzajach dokumentach jest xls (w przypadku pracy z programem Microsoft Excel), accdb (Microsoft Access) czy zwykłe pliki tekstowe rozdzielone przecinkami (csv).

Do jakich działań najczęściej stosowane są bazy firm?

Przedsiębiorcy wykorzystują zdobyte bazy teleadresowe na różnego rodzaju sposoby. Coraz częściej stosowanym i zyskującym na popularności jest e- mail marketing oraz telemarketing. Działania te mogą okazać się skuteczne, jeśli swoją ofertę wyślemy do osób, które choć wstępnie zainteresowane są naszym profilem działalności. Niektóre firmy stosują również sms marketing, a także wysyłkę tradycyjnych listów pocztowych.

Który sposób pozyskania danych jest najlepszy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednakże zakupując gotową bazę firm zyskujemy nie tylko czas potrzebny do prowadzenia firmy, ale również możliwość przesłania swojej oferty do konkretnego segmentu odbiorców.

Artykuł powstał przy współpracy z infobrokering.com.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments