Jak napisać dobrą pracę licencjacką - wskazówki

Jak napisać dobrą pracę licencjacką – wskazówki

Warto przeczytać

Z reguły pisanie pracy licencjacki stanowi nie lada wyzwanie. By ułatwić sobie zadanie, warto się do niego wcześniej odpowiednio przygotować. Jak napisać pracę licencjacką sprawnie i bez zbędnego stresu? Wystarczy działać w sposób zorganizowany. Oto wskazówki jak to zrobić.

Jak napisać pracę licencjacką? Działać według planu

Najważniejszą kwestią podczas pisania pracy licencjackiej jest opracowanie odpowiedniego planu działania. Wówczas wszystkie czynności wykonuje się w określonej kolejności, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces pisania.

Rzeczą raczej oczywistą jest to, że pisanie pracy licencjackiej będzie znacznie prostsze i przyjemniejsze, jeśli jej temat będzie dotyczył zagadnień nas interesujących. Po opracowaniu zarysu pracy, obejmującego tytuły jej rozdziałów i podrozdziałów warto przystąpić do gromadzenia niezbędnej literatury oraz przeprowadzenie badań. Mając potrzebne materiały można przystąpić do pisania etapami (np. rozdziałami), by móc na bieżąco konsultować się z promotorem. Wówczas nanosi się ewentualne poprawki na bieżąco, a nie w ostatniej chwili poprawia cała pracę. Wstęp i zakończenie najlepiej i najłatwiej napisać na końcu.

Pisanie pracy licencjackiej – jak nie popełniać błędów

Otóż trzeba przede wszystkim wystrzegać się kopiowania innych źródeł i starać się pisać samodzielnie. Pojawia się więc pytanie, jak napisać pracę licencjacką wartościową merytorycznie opartą na własnych przemyśleniach połączonych z literaturą naukową?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że to jakość, a nie ilość jest najważniejsza. Nie jest wskazane używanie języka potocznego i odbieganie od tematu. Lepiej też unikać niejasnych sformułowań i mocno rozbudowanych zdań. Przypisy warto tworzyć na bieżąco i nie stosować długich cytatów. Praca powinna przedstawiać aktualny stan wiedzy dotyczący poruszanych w niej zagadnień.

Dowiedz się więcej jak napisać pracę licencjacką http://www.pisanie-prac.org.pl/k/baza-wiedzy/pisanie-prac-licencjackich-krok-po-kroku/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments