Mieszkania nad morzem, w szczególności w Trójmieście, cieszą się ogromną popularnością. Co ciekawsze, jak wskazują statystyki coraz więcej osób rozgląda się za kupnem luksusowego mieszkania w tym miejscu. Nie można się dziwić, skoro Trójmiasto zaraz po Warszawie, ma największą liczbę luksusowych mieszkań wystawionych na sprzedać. Powstaje więc pytanie jak kupić luksusowe mieszkanie w Trójmieście? Na to pytanie, jak również wiele innych postaramy się Państwu odpowiedzieć w dalszej części niniejszego artykułu.
Spis Treści
Prestiżowe mieszkanie w Trójmieście
Polskie Wybrzeże, w szczególności Trójmiasto stało się w ostatnich latach bardzo atrakcyjne dla inwestorów mieszkaniowych. Wpływ na to ma przede wszystkim duże zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów, a wszystko to dzięki piaszczystym plażom, jak również ciekawej lokalizacji.
W szczególności, iż Trójmiasto cieszy się dużą popularnością nie tylko latem, lecz także i zimą. W Trójmieście bowiem swoje luksusowe apartamenty mają między innymi gwiazdy kina i muzyki, co tym bardziej przyciąga potencjalnych klientów.
Kupno mieszkania luksusowego, jak i takiego zwykłego wygląda bardzo podobnie. Aczkolwiek w tym pierwszym przypadku najlepiej, aby osoba zainteresowana takim kupnem wybrała sobie odpowiedniego doradcę nieruchomości, który specjalizuje się w klientach ekskluzywnych.
Doradca taki nie tylko pomoże nam wyszukać odpowiedni apartament dla nas, ale przede wszystkim wesprze nas w szeregu formalności, jak również negocjacjach, które niewątpliwie będą. Nie można kupować mieszkania, które widzimy wyłącznie na katalogu, gdyż jest to bardzo ryzykowna inwestycja.
Dobrym rozwiązaniem jest również kupno takiego luksusowego mieszkania prosto od dewelopera, gdyż wtedy mamy pewność, iż jesteśmy ustawowo chronieni.
Luksusowe mieszkanie prosto od dewelopera
W 2018 roku, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował nową ustawę deweloperską, która zakłada, iż przedsiębiorca zobowiązuje się wyłączyć na określony czas lokal ze swojej oferty, gdy klient zapłaci opłatę rezerwacyjną. Natomiast dalej idąc tropem tejże ustawy możemy dowiedzieć się, iż taka opłata rezerwacyjna jest traktowana, jako forma kaucji, a jej wysokość jest przeniesiona na poczet ceny zakupu danego lokalu.
W przypadku, gdy klient rozmyśli się z zakupu takiego mieszkania, cała kwota opłaty rezerwacyjnej wraca do niego. W skrócie mówiąc, ustawa ta chroni środki przyszłego nabywcy. Przy czym należy pamiętać, iż zasada ta nie działa w przypadku, gdy zdecydujemy się na zakup luksusowego mieszkania na rynku wtórnym, a takich również w Trójmieście nie brakuje. Oprócz tego ustawa ta chroni środki nabywcy takie, jak:
– otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy
– zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy
– otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy oraz gwarancję ubezpieczeniową
– zamknięty mieszkaniowy rachunek powierniczy, jak również gwarancję bankową
Deweloper ma obowiązek więc zapewnić nabywcom minimum jeden z powyżej wymienionych środków, aby zabezpieczyć interes kupującego.
Artykuł powstał przy współpracy z RUSSJAN |