Fototerapia - jak leczyć się w domu?

Fototerapia – jak leczyć się w domu?

Artykuł miesiąca

O tym, że światło leczy słyszymy coraz częściej. Rzeczywiście, ludzie zdecydowanie lepiej się czują, gdy dzień jest piękny i słoneczny, a organizm człowieka potrzebuje nawet światła do wytwarzania ważnej dla zdrowia witaminy D. Fototerapia, czyli leczenie światłem, stało się więc popularnym sposobem na radzenie sobie z licznymi problemami. Oczywiście, miejsca które oferują zabiegi fototerapii sporo sobie za to liczą. Warto jednak wiedzieć, że specjalne zabiegi można nawet wykonywać we własnym domu – wystarczy tylko posiadać odpowiedni sprzęt! Jaki? I jak tego sprzętu używać? Wyjaśniamy jak się leczyć przy pomocy światła!

Fototerapia – opis metody

Leczenie światłem staje się coraz popularniejsze. Wiele słyszymy bowiem o tym, jak odpowiednie światło wpływa na nasze samopoczucie i nasze zdrowie. Przy tym można używać zarówno światła naturalnego, jak i sztucznego, by poczuć się lepiej. Światło jest głównie stosowane przy leczeniu chorób związanych z psychiką człowieka – na przykład w trakcie depresji.

Pacjenci rzeczywiście mogą poczuć ulgę. W wielu przypadkach to właśnie mała ilość światła sprawia, że stajemy się przygnębieni i zaostrza stan pacjenta. Dlatego też właśnie z brakiem światła wiążą się różne, sezonowe spadki nastroju – obserwowane jesienią, zimą i wczesną wiosną.

Niedobory światła sprawiają, że czujemy się gorzej – nic nam się nie chce, nie mamy energii do życia, mało się ruszamy, co powoduje jeszcze większe rozleniwienie itd. Oczywiście, w dzień dociera do nas światło, ale jeśli chodzi o to naturalne, posiada ono znacznie krótsze fale, niż przy bezchmurnym niebie. One nie działają tak korzystnie.

Fototerapia – jak się leczyć?

Fototerapia pozwala nie tylko poprawić humor i zapobiec spadkom nastrojów, ale również na przykład lepiej spać. Osoby cierpiące na bezsenność, albo takie, które mają problemy ze snem, często cierpią właśnie przez niedobory światła. Terapię można prowadzić albo światłem naturalnym, albo też korzystać ze światła sztucznego.

Każde z tych rozwiązań będzie dobre – warto jedynie podjąć wyzwanie i rzeczywiście chcieć poprawić swoje życie. Pomoże to bowiem w codziennym funkcjonowaniu. Przecież przez spadek energii do życia i rozregulowany rytm dobowy cierpi nie tylko ciało i psychika konkretnego człowieka, lecz również jego życie zawodowe i rodzinne. Specjalny rodzaj światła pomocny jest także między innymi w leczeniu bólu, a nawet wspomaga leczenie nowotworów oraz wielu różnych chorób skóry.

Fototerapia – leczenie w domu

Zabiegi fototerapii są drogie, więc lepiej jest zainwestować raz w solidny sprzęt, który koniec końców pozwoli sporo zaoszczędzić. W tej chwili można bez trudu nabyć specjalne urządzenia do prowadzenia terapii światłem w swoim własnym domu.

To specjalna lampa UV, przeznaczona do prowadzenia terapii w warunkach domowych – można ją znaleźć na przykład na stronie febumed.com.pl. Co więcej, można również podobną lampę wypożyczyć, by korzystać z niej częściej, a do tego w wygodnych warunkach domowych. Dzięki stosowaniu tej lampy można poradzić sobie z licznymi chorobami skóry, wspomagając ich leczenie.

Artykuł powstał przy współpracy z Febumed.com.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments