Figurki kolekcjonerskie – pasja czy dobry chwyt marketingowy?

Figurki kolekcjonerskie – pasja czy dobry chwyt marketingowy?

Promocja i Reklama

Producenci, którzy zdobyli licencję na produkcję gadżetów światowych hitów filmowych, zarabiają krocie na sprzedaży akcesoriów kolekcjonerskich, przede wszystkim figurek, które są odwzorowaniem głównych bohaterów danej ekranizacji.

Po co właściwie je zbierać? Czy miłośnicy konkretnych produkcji filmowych wyrażają w ten sposób swoją fascynację, a może po prostu dają się nabrać doskonale zaplanowanej strategii reklamowej? Okazuje się, że kolekcjonowanie zalicza się do najbardziej popularnych zainteresowań, a zbieractwo to jedno z najczęściej wyrażanych zainteresowań daną tematyką.

Gadżety kolekcjonerskie – na jakie warto stawiać?

Co ciekawe, nie tylko dzieci kolekcjonują ulubione zabawki czy gadżety. Rzeczywiście, to domena najmłodszych, by zdobyć całą kolekcję gadżetów z ulubionej bajki czy filmów albo wręcz chęć porównania się do głównego bohatera – nie bez powodu tak ogromną popularnością cieszy się miecz świetlny, który jest odwzorowaniem tego ze Star Wars.

Jeśli kolekcjonowanie figurek traktujemy poważnie, a ich nabywanie sprawia nam realną przyjemność, a nie jest podyktowane jedynie chęcią posiadania czy namowom reklamodawców, dobrze jest zastanowić się nad wyborem konkretnych gadżetów.

Na pewno dobrze jest wybierać tylko te na licencji, takie jak replika naszyjnika Arweny z Władcy Pierścieni czy też figurki z Wiedźmina. Należy też stawiać na unikaty, bo to one mogą stanowić nie tylko wartość nawiązującą do hobby, ale wręcz świetną inwestycję finansową. Jeśli zaczynamy już kolekcjonować gadżety z danego filmu, to warto zdobyć całą kolekcję – tylko wtedy staje się ona naprawdę wartościowa, a miłośnik danego filmu może się nią pochwalić innym pasjonatom.

Pasja do kolekcjonowania – zdanie psychologa

Rzeczywiście jesteśmy podatni na tzw. zbieractwo, a decyzje zakupowe bardzo często podejmujemy pod wpływem impulsu. Zdaniem psychologa, kolekcjonowanie figurek czy też innych gadżetów filmowych nie może być porównywane do zakupów niechcianych czy niepotrzebnych produktów. Figurki rzeczywiście mogą stanowić jedynie element dekoracyjny, jeśli pod uwagę weźmiemy ich praktyczny aspekt, ale dla miłośnika danego tytułu filmowego są niezwykle cenne. Można śmiało potwierdzić, że kolekcjonowanie ma wiele wspólnego z uzależnieniem. To jest jednak nieszkodliwe i mija samoistnie w momencie, kiedy kolekcjoner zdobędzie wszystkie gadżety danej serii.

Hobby czy inwestycja?

Kolekcjonowanie figurek nie wyklucza hobby przy jednoczesnej inwestycji finansowej. Jeśli kolekcjoner postawi na unikaty i dobrą jakość wyrobów – nierzadko figurki kolekcjonerskie to ręcznie robione dzieła sztuki, może liczyć na spory zysk z późniejszej ich odsprzedaży.

Artykuł wyszczególnia i opisuje figurki, repliki i gadżety kolekcjonerskie dostępne w sklepie internetowym: Monsteriada.pl – Gadżety filmowe i kolekcjonerskie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments