FIFA 16 nadchodzi

FIFA 16 nadchodzi

Warto przeczytać

Na polskim rynku najnowsza edycja kultowej już gry zadebiutuje 26 września. Będzie dostępna na wszystkich praktycznie platformach – komputerach PC, konsolach Xbox One, Xbox 360, Playstation 3 i 4.

FIFA 16 nadchodzi

Najpoważniejszą według deweloperów zmianą w FIFA 16 w stosunku do poprzedniczki będzie nowy system dryblingu, pozwalający na zmylenie przeciwnika poprzez zmianę kierunku ruchu zawodnika. Jeżeli manewr wykonamy w sposób nienaganny – odpowiednia kombinacja wykonana we właściwym momencie – zawodnik przeciwnika zostanie zmylony, a my uzyskamy idealną pozycję umożliwiającą nam oddanie strzału, podanie piłki, bądź szarżę na bramkę, zostawiając obrońcę za plecami.

Niestety nie wszystko będzie tu zależało od naszej zręczności. W powodzeniu manewru udział będą miały indywidualne cechy danego zawodnika i jego aktualna forma. Dobry napastnik (jak chociażby Messi, który pomagał w tworzeniu systemu) na pewno poradzi sobie z manewrem lepiej niż najlepszy nawet obrońca.

Opisywany system jest tylko jedną z nowości w grze, czy przyniesie rewolucję i jak zostanie odebrany przez graczy pokaże czas. Nie da się wszak ukryć, że kluczem do sukcesu, tak w FIFie, jak i na prawdziwych boiskach jest poparta odpowiednio dobranymi składami taktyka, jak też umiejętne budowanie formacji w zależności od przeciwnika, z którym przyjdzie nam się zmierzyć.
Dla miłośników serii będzie to niewątpliwie gratka, pozostali może kupią tytuł, a może przejdą koło niego obojętnie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments