Czym zajmuje się firma Stasto w Polsce?

Czym zajmuje się firma Stasto w Polsce?

Warto przeczytać

Osoby oczytane dość dobrze wiedzą o tym, że firma Stasto w Polsce zajmuje się produkcją armatury i złącz przemysłowych. Wiele znaczy też i to, że armatura przemysłowa różni się znacząco od tej stosowanej w mieszkaniach i domach, a dokładniej wytrzymuje wyższe ciśnienie, czyli musi być masywniejsza.

Kluczowe informacje

 Prawda ta w szczególności dotyczy złączy pneumatycznych, które to produkowane są maszynowo, a dokładniej na wielką skalę produkuje się małe złącza, bo tych używa się najczęściej. Maszyny są także niezbędnymi do wytwarzania złącz zaliczanych do średnich jeśli chodzi o wytrzymałość, ale na takowe zapotrzebowanie jest już znacznie niższe. Jeśli zaś chodzi o złącza zaliczane raczej do tych sporych, to one w niektórych przypadkach są tymi wytwarzanymi na specjalne zamówienie, czyli takie złącze projektuje się na komputerze, a po wykonaniu wnikliwie bada maszynowo.

Istotne prawdy związane z produkcją.

Nie da się ukryć tego, że w firmie Stasto armatuę przemysłową projektuje się za pomocą komputerów, a dokładniej komputerowo złącza pneumatyczne się projektuje, a potem symuluje ich zużycie eksploatacyjne powiązane z ciśnieniem i częstym otwieraniem. Problem jak zwykle tkwi w tym, że za pomocą komputera nie można idealnie zasymulować warunków rzeczywistej eksploatacji, bo symulacja komputerowa może też nie przewidzieć pewnych czynników odpowiedzialnych za zużycie takich właśnie złącz. Dlatego też te elementy armatury przemysłowej trzeba testować maszynowo, po to by mieć pewność, że poradzą sobie z danym ciśnieniem przez tyle i tyle lat. Tego typu sprawdzanie jakości to też dbanie o reputację, bo klienci nie powinni dostawać produktu, którego to żywotność nie jest należycie dobrą.

Jak wygląda produkcja?

Prawda tkwi w tym, że w Stasto produkcja złączy pneumatycznych jest rzecz jasna zautomatyzowana, a dokładniej większość zadań wykonują maszyny, które to są tymi szybszymi od ludzi, a zamiast wynagrodzenia wystarcza im energia elektryczna. Problem tkwi tylko w tym, że ta automatyka przemysłowa się zużywa, a jej pracę muszą nadzorować technicy z wykształceniem i ze znaczną wiedzą. Tacy ludzie reagują dokładnie wtedy gdy automatyka produkcyjna zawodzi, a konkretniej sprawdzają oprogramowanie sterujące danym robotem produkcyjnym, po to by jego błąd się nie powtórzył. Niestety raz na jakiś czas te błędy się trafiają, choć najczęściej nie są znacznymi i dotyczą niewielkiej ilości elementów. Jakaś część z nas wie też i o tym, że system czuwa i daje znać jeśli coś dzieje się nie tak, po to by technicy reagowali szybko.

Inne istotne zagadnienia

Wyjątkowo duże złącza pneumatyczne, a dokładniej te wytwarzane na niewielką skalę lub na specjalne zamówienie podlegają też drobiazgowej kontroli jakościowej. Mowa tu konkretnie o tym, że sprawdza się takowe o wiele bardziej wnikliwie, a dokładniej waży się te elementy i wykonuje bardzo dokładne pomiary, bo one muszą pasować do reszty instalacji i znosić znaczne ciśnienie. Dlatego też tego typu masywne i spore elementy sprawdza się nawet za pomocą aparatów rentgenowskich lub za pomocą specjalnych czujników ultradźwiękowych, po to by wykryć istotne wady strukturalne.

zobacz również zawory pneumatyczne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments