Czym wyróżniają się hotele dla dorosłych?

Czym wyróżniają się hotele dla dorosłych?

Prasówki

Szukasz ciszy? Drażni cię zgiełk i nieustanna obecność małych dzieci, które zakłócają ci wypoczynek. Jest na to rada. Wystarczy, że na czas wakacji wybierzesz się do hotelu dla dorosłych.

Wyjątkowy wypoczynek

Wbrew temu, co nam się wydaje, hotele dla dorosłych oznaczają po prostu miejsce, do którego nie można zabierać dzieci. Przyjeżdżają tam dorośli ludzie, żeby w spokoju poleżeć przy basenie i zrelaksować się. Nie znaczy to jednak, że należy spodziewać się jednej wielkiej imprezy. Cisza nocna obowiązuje i jeżeli ktoś nie potrafi się zachować, zostanie mu zwrócona uwaga.

Hotele tego typu najczęściej przyjmują gości, którzy mają ponad szesnaście lat. W niektórych przypadkach możemy się też spotkać z limitem wieku na poziomie dwudziestu jeden lat. Wszystko zależy od operatora. W hotelu tego typu nie znajdziemy żadnych zabawek, piaskownic czy placu zabaw.

Nie oferuje on rozrywek przeznaczonych dla najmłodszych i nie ma tam opieki animatorów, którzy zapewniają dzieciom odpowiednią zabawę. Jest za to cisza, spokój oraz komfort wypoczynku nad basenem.

Niewątpliwe zalety hotelu dla dorosłych

Trudno wskazać zalety oraz wady tego rozwiązania, bo te uzależnione są od naszych potrzeb. Kiedy jedziemy w podróż z najmłodszym, to hotel tego typu będzie poza naszym zainteresowaniem. Kiedy jednak szukamy przestrzeni wolnej od hałasujących berbeci, to jest to rozwiązanie idealne. Oprócz braku samych dzieci możemy często spodziewać się tam rozrywek dla osób dorosłych w postaci na przykład klubu nocnego, show czy kasyna lub dyskoteki.

Bardzo często hotele dla dorosłych oferują swoim klientom zabiegi SPA, gdzie w ciszy i spokoju można się odprężyć czy podreperować swoje zdrowie. Hotele te są też korzystnym rozwiązaniem dla wielu ich właścicieli. Nie da się ukryć, że organizacja tego typu placówki jest po prostu dużo prostsza. Nie musimy tutaj dbać o przestrzeń dla dzieci. Nie musimy wyodrębniać miejsca, w którym będą się one bawić i zapewnić im całej infrastruktury, która decyduje o tym, czy hotel zostanie przez rodziców dziecka doceniony. Jest też pozytyw związany z zapewnieniem bezpieczeństwa gościom. Dzieci mają naturalną skłonność do pakowania się w kłopoty.

Zwyczajny hotel musi być dostosowany do ich potrzeb i zapewnić im odpowiednie bezpieczeństwo. Jeśli decydujemy się na postawienie basenu, to musi być tam brodzik. To wszystko wymaga pieniędzy oraz przede wszystkim miejsca. Dodatkowo osoby, które spędzają czas z dziećmi, paradoksalnie mniej wydają pieniędzy bezpośrednio w hotelu. Konsumują one mniej alkoholu czy rzadziej przesiadują w barze lub nocnym klubie.

Wielu właścicieli hoteli decyduje się też na rozwiązanie połowiczne. Hotel zostaje wtedy podzielony na strefy. W jednej z nich dzieciom nie wolno przebywać i każdy dorosły, który jest zmęczony towarzystwem najmłodszych może tam w spokoju i ciszy odpocząć. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla tych turystów, którzy jadą na wakacje ze swoimi znajomymi, którzy w odróżnieniu od nas mają dzieci. W każdej chwili możemy wtedy odpocząć, wyłącznie w gronie osób dorosłych.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments