Czarujące zimowe Mazury - czy warto pojechać?

Czarujące zimowe Mazury – czy warto pojechać?

Prasówki

Mazury są celem wakacyjnych podróży setek tysięcy turystów. Jednak przytłaczająca z nich decyduje się na odwiedzenie krainy tysiąca jezior jedynie latem. Tymczasem jesień czy nawet zima na mazurach także może być mile spędzonym czasem.

Hotelowe atrakcje

Co oczywiste musimy wpierw znaleźć odpowiedni nocleg. Najlepszym wyborem będzie hotel na mazurach. Placówki tego typu są czynne przez cały rok i mają przygotowaną ofertę, dostosowaną do pory roku. Hotel nie tylko zapewni nam komfort wypoczynku bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę, ale także zorganizuje wiele atrakcji, które byłyby niemożliwe do zrealizowania we własnym zakresie.

To choćby atrakcyjny kulig połączony z ogniskiem. Z takiej aktywności radość czerpać będą jednakowo dorośli jak też dzieci. Hotel to także możliwość skorzystania z licznych zabiegów SPA, które są coraz chętniej udostępniane turystom.

Hotel zapewnia masaże lecznicze, kąpiele solankowe, SPA i wiele innych. Większość placówek tego typu posiada też swój własny basen czy pływalnię krytą, co pozwala nam korzystać z możliwości kąpieli lub pływać, bez względu na pogodę na zewnątrz.

Zimowe atrakcje na Mazurach

Dodatkowe atrakcje czekają na nas także poza hotelową bramą. Olbrzymią zaletą zimowego wypoczynku jest brak turystów. Zatłoczone szlaki, kolejki do restauracji czy tłumy turystów w muzeach i nad jeziorami. O tym wszystkim w zimie możemy zapomnieć. W praktyce oznacza to ciche i spokojne spacery nad jeziorem czy po lesie. Bez dźwięków silników czy zgiełku.

Bez problemu zjemy obiad w urokliwej restauracji czy zwiedzimy miejscowe muzeum, najczęściej korzystając z okresowych promocji lub zniżek. Jeśli chodzi o koszty, to sam pobyt w hotelu będzie dla nas z pewnością dużo korzystniejszy finansowo, niż działoby się to w miesiącach uznawanych powszechnie za szczyt sezonu. Hotele doskonale wiedzą, że cena poza sezonem, musi być na tyle atrakcyjna, aby przyciągnąć potencjalnych gości.

Jeśli jesteśmy mobilni, to wiele miejscowości oferuje nam moc atrakcji, które dostępne są także zimą. Jest choćby słynna Tropikana, czyli największy park wodny na mazurach. Aquaparki są również w Ełku i Ostródzie. Dla osób aktywnych fizycznie wielką zaletą zimowych mazur są doskonale przygotowane trasy zjazdowe i biegowe.

Gołdap także w swojej ofercie rozrywkowej posiada wyciąg. W wielu miejscowościach znajdziemy wypożyczalnie nart biegowych, a trasy, jakie tu zastaniemy, mogą konkurować z najlepszymi tego typu miejscówkami w górach. Zwłaszcza w Puszczy Piskiej znajdziemy urokliwe trasy, które wiodą nas między zakątkami leśnymi, gdzie możemy podziwiać przepiękne krajobrazy. Łyżwy to także sposób spędzania wolnego czasu na Mazurach.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments