Co trzeba wiedzieć o dronach?

Co trzeba wiedzieć o dronach?

Prasówki

Ostatnio bardzo popularne stały się drony, dzięki którym można robić zdjęcia i nagrywać filmy z lotu ptaka.

Drony wykorzystywane w wielu sferach życia i przy realizacji pasji. Kupowane są również przez zwykłe osoby, które mają ochotę dobrze bawić się w podróży. Zastosowań tego małego sprzętu jest naprawdę sporo i ostatnio można spotkać się z pięknymi ujęciami do filmów, które robione są właśnie za pomocą dronów.

Kiedyś potrzebny był helikopter, którego koszt był znacznie większy od tego małego urządzenia. Warto dowiedzieć się jak zakupić dobrego drona i na co trzeba zwracać uwagę, żeby spełniał oczekiwania.

Podział dronów

1. Drony rozrywkowe

Są one przeznaczone dla osób, które chcą zobaczyć, jak wygląda latanie dronem. Nie posiadają one kamer, czasami zdarzy się jakaś kamerka jednak obraz, jest bardzo słabej jakości. Są one bardzo podatne na podmuchy wiatru i dość ciężko się nimi steruje.

2. Drony rekreacyjne

Drony te posiadają już o wiele lepsze kamery, dzięki czemu można ze spokojem latać nimi nad miastami o robić dość dobre ujęcia. Wykorzystuje się je głównie do własnych pamiątek lub wideo, które nie będzie szło w świat. Są one bardziej odporne na podmuchy wiatru, jednak cena ich jest wyższa od dronów rozrywkowych.

3. Drony profesjonalne

Cały sprzęt do nich wygląda bardzo nowocześnie. Sam pilot posiada tyle przycisków, że czasami ciężko dojść do tego, jak się nim steruje. Kamery w nim zamontowane przeznaczone są do nagrywania filmów z bardzo dobrą jakością i ten sprzęt bardzo często wykorzystywany jest do kręcenia ujęć, które można potem spotkać w filmach. Cena ich jest jednak kosmiczna i wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drona?

1. Czas lotu

Baterie w takim urządzeniu są sprawą bardzo istotną. Dzięki nim można latać w powietrzu około 20-25 min i kręcić piękne ujęcia, dlatego, jeśli chce ktoś korzystać z niego w celach wideo, to warto wybrać takiego, który będzie mógł dłużej lata. Natomiast do rekreacji wystarczy bateria, która utrzyma urządzenie w powietrzu przez około 10 min.

2.Kamera

Dla osób, które chcą podejść do tematu profesjonalnie i są w stanie przeznaczyć kilkadziesiąt tysięcy na sprzęt, będzie to główny czynnik wyboru. Musi być ona jak najlepszej jakości, a także nagrywać wideo w jak największej ilości klatek na sekundę.

3. Sterowanie

Obsługa pilota jest zazwyczaj dość prosta, szczególnie w przypadku dronów rekreacyjnych. Zdarzają się urządzenia, którymi można sterować za pomocą telefonu. Warto zobaczyć czy na pilocie lub w telefonie będzie opcja podglądu kamery. Ułatwi to zdecydowanie lot i nie będzie trzeba kilka razy kręcić jednego ujęcia.

4. Dodatkowe funkcje

Dron ma przede wszystkim latać i kręcić ładne wideo. Jednak ich rozwój jest bardzo szybki i aktualnie na rynku można znaleźć modele, które mają:

  • system omijania przeszkód,
  • system awaryjnego lądowania,
  • powrót do miejsca startowego,
  • latanie krok w krok za idącym człowiekiem,
  • ustalanie trasy za pomocą GPS,
  • możliwość kontrolowania lotu po utracie jednego ze śmigieł.
Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments