Biżuteria z pereł - co warto o niej wiedzieć?

Biżuteria z pereł – co warto o niej wiedzieć?

Promocja i Reklama

Odpowiednio dobrana biżuteria sprawia, że nawet codzienna stylizacja może prezentować się elegancko i kobieco. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgamy po ozdoby, które pozwalają nam osiągnąć ten efekt. Jednym z rodzajów biżuterii, która doskonale się do tego nadaje, jest ta wykonana z pereł.

Nawet niewielki drobiazg, taki jak kolczyki z perłami może sprawić, że poczujemy się pewnie i atrakcyjnie. Warto jednak wiedzieć, jak nosić biżuterię z pereł, by wyglądać doskonale. Bo wbrew pozorom wcale nie jest to tak oczywiste.

Perły naturalne, hodowlane i syntetyczne

Jak wiemy, perły powstają w wyniku wtargnięcia ciała obcego pod skorupę mięczaków zwanych perłopławami. W przeszłości biżuterię tworzono wyłącznie z pereł powstałych właśnie w ten naturalny sposób. Obecnie klejnoty te można również hodować. Celowo umieszcza się ciało obce w muszli mięczaka, by uzyskać perłę o odpowiednim kształcie i kolorze. Coraz popularniejsze stają się również perły produkowane z materiałów syntetycznych, które trudno na pierwszy rzut oka odróżnić od tych naturalnych. Są one mniej podatne na uszkodzenia, a przy tym znacznie tańsze.

Jak dbać o biżuterię z pereł?

Jeśli posiadamy biżuterię z naturalnymi perłami, warto odpowiednio o nią zadbać. Perły są bowiem dość nietrwałe. Mogą rysować się, matowieć, a nawet odkształcać. Niezwykle ważne jest więc przechowywanie ich w oddzielnych, wyściełanych miękko szkatułkach lub pudełkach. Naturalne perły nie powinny mieć również kontaktu z wilgocią oraz środkami chemicznymi (mowa tu zarówno o środkach czyszczących, jak i niektórych kosmetykach).

Czy to ozdoby wyłącznie dla dojrzałych kobiet?

Pokutuje mit, że perły są ozdobą, która najlepiej pasuje kobietom dojrzałym, stawiającym na elegancję. To nieprawda. Dobre sklepy z biżuterią oferują szereg propozycji, takich jak kolczyki z perłami, delikatne bransoletki czy naszyjniki, które wyglądają doskonale na każdej kobiecie – niezależnie od jej wieku.

Kolejnym mitem jest to, jakoby perły mogły być noszone wyłącznie do wieczorowych kreacji. Tymczasem obecnie znajdziemy szereg propozycji z ich wykorzystaniem, które doskonale pasują na co dzień.

Z czym łączyć perły, by prezentowały się doskonale?

Wybierając biżuterię z perłami musisz pamiętać o tym, że ich uroda jest dość delikatna i wymaga odpowiedniej oprawy. Bardzo ważne jest więc zestawianie jej z innymi drobiazgami. Dobrym pomysłem jest ubieranie kompletów – kolczyki z perłami i naszyjnik będą idealnie do siebie pasować i podkreślać twoją urodę. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, z powodzeniem możesz zestawić biżuterię z pereł ze złotymi lub srebrnymi dodatkami. Pamiętaj jednak o umiarze. Zdecydowanie unikaj również biżuterii kolorowej, wykonanej z tworzyw sztucznych, która zagłuszy urok pereł. Podobnie jest w przypadku garderoby – perły najlepiej prezentują się w przypadku stylizacji klasycznych, w jednolitych kolorach. Nie są też biżuterią, która pasuje do sportowych, casualowych ubrań.

Jak widzisz, kolczyki z perłami oraz inne drobiazgi z tym cennym klejnotem mogą sprawić, że każdego dnia będziesz czuła się elegancko i kobieco. Co więcej, perły to ponadczasowe piękno, które nie wychodzi z mody. Decydując się na taką biżuterię masz więc pewność, że zawsze będziesz prezentować się doskonale.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments