Balustrady stalowe balkonowe – co się sprawdza?

Balustrady stalowe balkonowe – co się sprawdza?

Warto przeczytać

Dobrej jakości balustrady stalowe balkonowe są trwałe i efektowne. Te walory wpływają na ich popularność. Inwestorzy chętnie kupują barierki ze stali nierdzewnej, ponieważ wiedzą, że inwestują w dobry stalowy produkt. Biorąc pod uwagę pozytywne opinie na temat balustrad nierdzewnych, trudno z tym się nie zgodzić. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać balustradę stalową dobrej jakości.

Stalowa balustrada balkonowa z nierdzewki to dobry wybór

Balustrady ze stali nierdzewnej są jednymi z chętniej wybieranych produktów stalowych. Klienci doceniają je zarówno za trwałość, jak i za wygląd. Bez wątpienia atutem balustrad z nierdzewki są ich właściwości wytrzymałościowe. Wynikają one z rodzaju użytego materiału. W odróżnieniu od metalu stal nierdzewna jest odporna na zarysowania i urazy mechaniczne. Dużym atutem balustrad nierdzewnych jest też ich antykorozyjność. To właśnie dlatego najczęściej montuje się je na balkonach i tarasach.

Omawiając balustrady ze stali nierdzewiejącej, warto zwrócić uwagę na ich codzienną eksploatację. Barierki tego typu nie niszczeją, nie trzeba też ich konserwować. Oprócz tego łatwo się je czyści, nawet jeśli są zamontowane na balkonie. Należy pamiętać, że tylko balustrady ze stali nierdzewnej wykazują takie właściwości. Te wykonane ze stali zwykłej z czasem pokrywają się nalotem, mogą też rdzewieć. W konsekwencji trzeba je częściej czyścić mechanicznie i pokrywać warstwą ochronną. A to generuje dodatkowe koszty. Dlatego tak ważna jest jakość stali, z której wyrabia się balustradę. Balustrada nierdzewiejąca to jednorazowy wydatek, nie wspominając już o precyzji jej wykonania.

Przechodząc do kolejnych rozwiązań, warto wspomnieć szczególnie o balustradach szklanych. Wcześniej zatrzymajmy się jednak przy barierkach ze stali zwykłej.

Balustrada balkonowa ze stali zwykłej – czy warto w nią inwestować?

Jak dotąd opisaliśmy atuty balustrady stalowej balkonowej. Mamy na myśli zwłaszcza wytrzymałość i antykorozyjność stali. W odróżnieniu od barierek nierdzewnych balustrady z metalu nie są już tak odporne. Wpływa na to brak warstwy ochronnej i stopień miękkości materiału. Z tego względu balustrady metalowe nie są odporne na działanie wody i szybciej się brudzą. W konsekwencji nie są tak opłacalne jak barierki z nierdzewki.

Pod względem wyglądu balustrada ze stali zwykłej nie różni się znacząco od balustrady z nierdzewki. Na pewno będzie ona droższa w utrzymaniu. Z tego względu nie zalecamy montażu balustrady metalowej na balkonie.

Balustrada stalowa balkonowa ze szkłem to nowoczesne rozwiązanie

Nowoczesna balustrada stalowa balkonowa ze szkłem jest widoczna od lat w przestrzeniach miejskich. Może być montowana zarówno na balkonach, jak i przy schodach zewnętrznych. Dobrze wkomponowuje się w mały balkon i duży taras. Z racji tego, że do produkcji balustrady ze szkłem wykorzystujemy szkło hartowane, nie ma obaw, że podczas użytkowania balustrada uszkodzi się. To wyraźny atut, ponieważ balustrada balkonowa musi nieraz wytrzymywać spory nacisk. Wbrew pozorom balustrada balkonowa szklana nie brudzi się tak szybko, a możemy ją wyczyścić za pomocą ściereczki i płynu do mycia szyb. Jeżeli chcemy oszczędzić sobie i tego zachodu, wybierzmy szkło samoczyszczące. 

Oczywiście względy techniczne to nie jedyne atuty balustrady szklanej w stalowej ramie. Kolejnym walorem jest to, że możemy wybierać spośród różnych typów balustrady. Nie mówiąc już o dużej rozpiętości ich zastosowań. Do wyboru mamy np. balustradę szklaną w stalowej ramie. Jest to jeden z podstawowych rodzajów balustrady. Szklaną taflę w tym przypadku umieszczamy pomiędzy stalowymi słupkami. Poza tym efektownym rozwiązaniem jest też balustrada w stalowej szynie. Jest ona bardzo podobna do balustrady całoszklanej. I w jednym, i w drugim przypadku balustradę tworzymy z pojedynczej tafli szkła hartowanego. Może być ono umieszczona w stalowej szynie, którą można dodatkowo schować w podłodze balkonu. Z kolei balustrada samonośna rozpięta jest zazwyczaj po prostu pomiędzy ścianami balkonu. Balustrada całoszklana jest produkowana z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Możemy ją zamontować za pomocą stalowych rotuli albo mocowania liniowego.

Poszukujesz idealnej balustrady balkonowej ze stali? Polecamy sprawdzonego producenta balustrad ze stali nierdzewnej!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments