Akcesoria do pachołków drogowych - przegląd, zastosowanie

Akcesoria do pachołków drogowych – przegląd, zastosowanie

Warto przeczytać

Pachołki drogowe wyglądają niepozornie, ale odgrywają ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa ruchu. Można je zamontować na autostradach, drogach ekspresowych, czy w terenie zabudowanym. Często stawia się je na parkingach, prywatnych posesjach i poboczach. Z pomocą przychodzą też akcesoria do pachołków drogowych, które ułatwiają ich montaż i sprawiają, że są one widoczne z daleka.

Jakie elementy poprawiają widoczność pachołków drogowych?

Wśród akcesoriów do pachołków drogowych znajdziemy lampy ostrzegawcze. Wspomniane elementy sprawiają, że przeszkody są widoczne z daleka, co zmniejsza ryzyko wypadków. W ten sposób dostrzeżemy pachołek drogowy po zmierzchu, w czasie deszczu, czy we mgle.

Lampy ostrzegawcze są proste w instalacji i eksploatacji. Włączają się one automatycznie po umieszczeniu ich na pachołkach. Dzięki temu nie musimy myśleć o tym, żeby je uruchomić. Oprócz tego potrzebna nam będzie bateria do lampy, która zapewnia jej długotrwałe działanie. W razie potrzeby można ją łatwo wymienić, co pozwala uniknąć długotrwałych utrudnień w ruchu.

Jakie są przydatne akcesoria do pachołków drogowych?

Podstawowe akcesoria do pachołków drogowych uwzględniają kasety i nakładki z taśmą rozciąganą. Proponowane elementy są wygodne w montażu i obsłudze. Pasują one do pachołków drogowych 54, 75 i 100 cm. Taśma drogowa pozwala sprawnie odgrodzić niebezpieczne miejsca, wyznaczyć system kolejowy lub zarządzać ruchem pieszym. W razie potrzeby możemy szybko zmienić lub zdemontować układ zabezpieczeń. Nakładka i kaseta nie zabierają zbyt wiele miejsca. 

Akcesoria do pachołków drogowych obejmują gumowe uchwyty, pierścienie do łańcucha i kaptury do słupka. Uchwyty ułatwiają montaż łańcucha do pachołków lub słupków drogowych. Stosuje się je po to, żeby połączyć produkty na różnych poziomach. Przydadzą się podczas wygradzania przestrzeni w zakładach pracy, terenach imprez masowych, robotach drogowych, czy placach budowy. Pierścienie i kaptury również służą do montażu łańcuchów ostrzegawczych.

Akcesoria do pachołków drogowych – co wybrać?

Tabliczki ostrzegawcze do pachołków drogowych mogą być prostokątne, ośmiokątne, okrągłe i trójkątne. Umieszcza się na nich znak lub istotne informacje, co wpływa na bezpieczeństwo kierowców i usprawni zarządzanie ruchem. Tabliczki typu Clip dostępne są w białym, pomarańczowym lub żółtym kolorze, dzięki czemu możemy dopasować je do otoczenia. Wspomniane elementy zostały wykonane z materiału, odpornego na warunki atmosferycznego, dlatego stosuje się je zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynku.

 

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć i uwidocznić przerwy między pachołkami drogowymi? Z pomocą przychodzi zapora teleskopowa, odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Warto pomyśleć o niej zwłaszcza wtedy, gdy wygrodzony obszar szybko się zmienia. Umożliwia szybkie wygrodzenie stref, a w razie potrzeby ich modyfikację.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments