5 przypadków, w których warto mieć drona

5 przypadków, w których warto mieć drona

Warto przeczytać

Dron to z pewnością ciekawy gadżet, który wykorzystać możemy w wielu różnych sytuacjach. Kontrola nad unoszącym się urządzeniem pozwoli nam urozmaicić zdjęcia, nagrać piękne widoki czy po prostu spędzić miło czas latając po sąsiedztwie.

Dron to z pewnością ciekawy gadżet, który wykorzystać możemy w wielu różnych sytuacjach. Kontrola nad unoszącym się urządzeniem pozwoli nam urozmaicić zdjęcia, nagrać piękne widoki czy po prostu spędzić miło czas latając po sąsiedztwie. W jakich jednak sytuacjach drony mogą okazać się najprzydatniejsze? Zapoznaj się z poniższą listą!

Zanim jednak opowiemy o 5 przypadkach, w których warto mieć drona, dowiedzmy się najpierw co to jest dron, czym sobie zasłużył, aby zyskać tak dużą popularność i czy rzeczywiście trudno jest używać drona w polskich realiach.

Drony – co to jest?

Dron to nic innego jak bezzałogowy statek powietrzny, który nie wymaga do latania osób, a kontrolowany jest przy pomocy zdalnego sterowania. Drony dzielą się oczywiście na klasy, które precyzują maksymalną masę oraz maksymalną wysokość, na jakiej dron może operować.

Drony i wszystko co warto o nich wiedzieć

Przede wszystkim należy zauważyć, że dronami do 2016 roku można było latać nie zważając na prawie żadne przepisy. Jednakże, coraz to częstsze zastosowanie tych urządzeń sprawiło, że w Polsce wprowadzono szereg regulacji. Oznacza to w zasadzie, że ograniczono możliwość latania dronami ważącymi więcej niż 0,6 kg w miastach i wsiach oraz w pobliżu ludzi. Aby latać masywniejszymi dronami, należy zatem upewnić się, że znajdujemy się 100 metrów od najbliższego zabudowania oraz 30 metrów od osoby bądź pojazdu.

Jak zatem wygląda sprawa pozwolenia? Otóż możliwe jest latanie dronem bez licencji, szczególnie jeśli mowa o komercyjnych lotach dronów o niskiej masie. Jeśli jednak chcemy zarabiać pieniądze przy pomocy drona o większych rozmiarach, należy zdać jeden z dwóch egzaminów: UAVO VLOS bądź UAVO BYLOS.

Oto 5 przypadków, w których warto mieć drona

Jeżeli jesteś deweloperem

Deweloperzy coraz częściej decydują się wykorzystywać drony do fotografowania oraz do nagrywania budynków, jakie mają w swojej ofercie. Branża ta decyduje się na taki krok, gdyż w wielu przypadkach zrobienie właściwego zdjęcia nieruchomości jest trudne, a dron to bardzo ułatwia.

Jeżeli pracujesz w marketingu

Każda nowa reklama musi być lepsza, bardziej interesująca niż poprzednia. W przypadku niektórych produktów dobrym sposobem może być wykorzystanie drona do nagrań. Dobrym przykładem fotografowania i nagrywania produktu do późniejszej reklamy są samochody.

Jeżeli uprawiasz sport ekstremalny

Uprawianie sportu wyczynowo, szczególnie dyscyplin uznawanych za ekstremalne, sprawia wiele frajdy i jest idealnym źródłem adrenaliny. Wiele osób jednak chciałoby uwiecznić swoje wyczyny, a podążanie za taką osobą nie będzie wcale łatwe. W takich sytuacjach obserwacja i robienie zdjęć/nagrywanie z góry z pewnością nam pomoże.

Jeśli jesteś dziennikarzem

Czasami służby porządkowe nie pozwalają dziennikarzom nagrać materiału wartego uwagi. Z drugiej strony są momenty, w których dostanie się do lokacji będącej przedmiotem zainteresowania jest po prostu niemożliwe. Wtedy właśnie wykorzystanie drona może okazać się niezastąpione.

Jeśli jesteś ratownikiem

Coraz więcej pojawia się dronów przygotowanych specjalnie do pracy w ekstremalnych warunkach, aby użyć je w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Drony są zatem wykorzystywane w celu znalezienia osób zaginionych w, na przykład, jaskiniach.

Arrykuł napisany przy współpracy z firmą Dron.Aveos.pl z Poznania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments